Генеральне консульство України в Любліні

, Київ 20:17

Щодо ІІІ-го конгресу українців в Польщі та пам’ятного заходу, присвяченого 70-річниці депортаційної акції «Вісла»

04 травня 2017, 17:42

3 28 квітня по 01 травня 2017 року в Перемишлі, в Українському народному домі в рамках ІІІ-го конгресу українців в Польщі відбувався масштабний пам’ятний захід, присвячений 70-річниці депортаційної акції «Вісла» польського комуністичного режиму 1947 року проти українського населення, яке проживало на теренах тодішньої Польщі.

У заході взяли участь: Посол України в Польщі А.Дещиця, Генеральний консул України в Любліні В.Павлюк, Голова Світового конгресу українців Є.Чолій, керівництво та члени українських громадських організацій в Польщі, польські парламентарі та громадські діячі, а також делегація Львівської ОДА. Посол України в РП А.Дещиця виголосив особисте звернення до учасників Президента України П.Порошенка.

Чотириденна програма була насичена численними заходами: відбулися дебати з проблематики суспільного сприйняття депортаційної операції «Вісла», зустріч з відомим польським письменником Анджеєм Стасюком, концерт Академічної симфонічної Львівської філармонії, перегляд тематичних фільмів, спектаклю; круглі столи на тему об’єднання зусиль українських громадських організацій в Польщі з метою покращення захисту українських пам’ятних місць та спадщини за кордоном; богослужіння в Греко-католицькому храмі Івана Хрестителя в Перемишлі.  За підсумками зустрічі громадськими організаціями було ухвалено Декларацію ІІІ-го конгресу українців у Польщі

http://www.oup.ukraina.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=556&Itemid=67.

 

Останні новини