Генеральне консульство України в Любліні

, Київ 06:18

22-25 червня 2017 року в Жешуві проходить міжнародний культурний фестиваль «Wshód Kultury» за участю колективів Польщі, України та інших країн Східного Партнерства

24 червня 2017, 15:12

23 червня 2017 року в прикордонному з Україною місті Жешуві відбувся гала-концерт міжнародного культурного фестивалю «Wshód Kultury», організованого з метою представлення талантів культурних митців Польщі та країн Східного Партнерства. Фестиваль зібрав більше 350 артистів з 9 країн, зокрема, України, Молдови, Грузії, Македонії, Греції, інших. Для виступу численних колективів містом виділено майже 20 концертних майданчиків.

Захід відвідав та звернувся з вітальним словом до учасників Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк. Також фестиваль відкривав Віце-прем’єр-міністр, міністр культури Польщі Пьотр Глінські.

Завдяки налагодженим тісним зв’язкам з місцевими органами влади Підкарпатського воєводства та м.Жешува Україна широко представлена на фестивалі, беруть участь колективи різноманітної направленості (в області літератури і поезії, музичні виконавці симфонічної, церковної, народної, сучасної музики).

Особливої уваги заслуговує представлений польській публіці концерт дуету Kuba Blokesz i Michał Szuba, яким презентовано проект «Львів. Ескізи міста» на основі літературних творів Ю.Андруховича та Г.Чубая.

Однією з кульмінаційних подій фестивалю став виступ міжнародного  оркестру Rebel Babel Ensemble, який об’єднав оркестри з України, Польщі, Грузії, Білорусі і Литви.

Також варто відзначити виступ польської групи «Еней», особливістю якої є те, що всі учасники є поляками з українським корінням.

Цей фестиваль проводиться польською стороною вже вп’яте,  покликаний через призму культури зближувати країни європейських цінностей, передусім, прикордонні, та сприяє розвитку добросусідських відносин Польщі та України.

 

Висвітлення фестивалю польськими ЗМІ

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/wschod-kultury-2017-w-rzeszowie-znamy-program,12115970/

 

Останні новини