Генеральне консульство України в Любліні

, Київ 06:15

У Любліні відбувся з’їзд «Люблінерів» - потомків єврейських родин-жертв нацистської окупації в Любліні у часи Другої Світової війни

06 липня 2017, 10:43

У рамках відзначення 700-річчя Любліна 03 липня 2017 року в Люблінському замку відбувся т.зв. з’їзд «Люблінерів» - потомків та членів сімей єврейських родин, винищених у часи Другої Світової війни в Любліні. Відомо, що у часи панування нацистської окупації в Любліні в 1939-1942 роках, у місті винищено більше 40000 євреїв, більшість замучено в концтаборі «Майданек» поблизу Любліна (зараз перетворений на музей).

Цього року Голова культурного товариства «Брама Гродска – Театр НН», режисер цього театру, відомий громадський діяч Т.Петрашевіч організував довгоочікувану зустріч потомків жертв фашистського гетто в Любліні, які приїхали з різних куточків світу вшанувати пам'ять загиблих, поділитися спогадами про історії життя їхніх родичів та близьких.

Програма зустрічі передбачала також концерт відомого митця Якова Леммера, який виступив спільно з Люблінською філармонією.

На заходи було запрошено і ГКУ в Любліні, від установи в урочистостях взяли участь Генеральний консул В.М.Павлюк і консул С.Горбовська. 

З вітальним словом до учасників виступив Маршалек Люблінського воєводства С.Сосновскі.

Останні новини