Генеральне консульство України в Любліні

, Київ 20:08

15 вересня 2017 року у Жешуві відбувся фінал проекту "Міжкультурні аспірації" за участю ансамблю пісні і танцю «Карпати» з Івано-Франківська

16 вересня 2017, 15:48

15 вересня 2017 року у Жешувському Будинку культури був проведений урочистий фінал культурного проекту «Міжкультурні аспірації: Польща, Україна, Грузія», організований активною громадською діячкою українського походження Валентиною Туровською. В.Туровська багато років працює в Підкарпатській воєводській комендатурі добровільного корпусу праці спеціалістом міжнародних програм, та присвятила свою діяльність розвитку та підтриманню зв`язків з Україною. Підготовлений нашою співвітчизницею проект отримав схвалення програми ЄС «Ерасмус+» та фінансований за рахунок відповідних коштів. Допомога надавалася також Почесним консулом України в Жешуві Є.Кшановським.

Суть проекту полягала в організації тижневої зустрічі у Польщі (м.Жешув) молодіжних культурних колективів з України, Польщі та Грузії для ознайомлення з традиціями, культурою країн. Молоді булла організована ознайомча зустріч в Підкарпатському місцевому парламенті (сеймику).

Захід організовується вже 8 рік поспіль та набуває популярності, у цьому році в Польщі мав змогу побувати один з найкращих самодіяльних колективів Івано-Франківщини «Карпати» на чолі з багаторічним керівником – Ярославом Семковичем. Організаційне сприяння надавалося також громадським центром «Еталон» з м.Івано-Франківськ, голова якого Леся Аронець опікувалася українськими учасниками проекту під час перебування в Жешуві.  

На завершення проекту 15 вересня ц.р. відбувся урочистий концерт колективу «Карпати», ансамблю з польського міста Ярославль та грузинського колективу з м.Горі.

Від імені Генерального консульства України в Любліні  урочисте завершення проекту  відвідала консул С.Горбовська. Представник Генконсульства привітала гостей, подякувала організаторам за проведення заходів, направлених на зміцнення добросусідських відносин, а учасникам  - за різноманітну танцювальну та пісенну програму, що слугувало вагомій популяризації багатства української культури за кордоном.  

Захід був позитивно висвітлений місцевими ЗМІ.

Останні новини