Генеральне консульство України в Любліні

, Київ 13:02

25 квітня 2018 року у Люблінському університеті ім.Марії Кюрі-Склодовської відбувся фінал організованих Представництвом ЄК в Польщі Оксфордських дебатів студентів, на тему «Залучення ЄС до вирішення конфлікту у східній Україні»

26 квітня, 11:11

25 квітня в УМЦС м.Любліна відбулися  публічні студентські дебати під егідою Представництва ЄК в Польщі. Темою дебатів було обрано актуальну на сьогодні проблематику вирішення конфлікту на Сході Україні. До складу журі Університетом було запрошено представника Представництва ЄК в Польщі П.Куфель, професора Познанського університету Ц.Тросяка та представника ГКУ в Любліні (участь взяла консул С.Горбовська). Призом переможцям  визначено поїздку до штаб-квартири ЄК у Брюссель і нагороду 1000  пол.зл.

2 групи по чотири студенти польського ВНЗ, серед яких було також троє українців,  змагалися у запропонуванні кращих варіантів стабілізації миру на Донбасі, змушення Росії припинення агресії в Україні.

Перемогу здобула група, яка виступала за більш активне залучення механізмів ЄС до допомоги Україні. За результатами, Представництво ЄК в РП вирішило нагородити обидві команди навчальною поїздкою до Брюсселю.

На завершення дебатів консул ГКУ С.Горбовська звернулася з вітальним словом до організаторів та учасників заходу, подякувала за увагу до складної ситуації, в якій опинилася Україна внаслідок російської агресії, наголосила на важливості підтримки України з боку європейських сусідів, передусім Польщі.