Портал в режимі тестування та наповнення
Щодо консульського обліку
Опубліковано 06 грудня 2019 року о 14:35

До уваги громадян України!

Звертаємо увагу на зміни в порядку постановки на тимчасовий консульський облік, які полягають в наступному.

Консульський облік громадян України, здійснюється за  попередньою електронною реєстрацією, яку необхідно здійснити за посиланням: https://registration.mfa.gov.ua/qwebbook/index.jsp. У разі виявлення фактів, коли реєстрація здійснена не з особистої пошти заявника та без зазначення його персональних даних, така реєстрація скасовується.

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає (https://lublin.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary):

 1. заяву;
 2. заповнену облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном;
 3. паспортний документ (оригінал і копію сторінок паспортного документа  з написами і відомостями про пред’явника документа);
  4. оригінал і копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (Karta pobytu / visa); 
 4. оригінал і копію документа на підтвердження проживання в межах консульського округу установи. Адреса може бути зазначена в наступних документах: meldunek, pesel, prawo jazdy, Karta pobytu;
 5. фотокартку розміром 35 х 45 мм.

 

З метою приведення порядку прийому документів у відповідність до нормативно правової бази, з 1 січня 2020 року консульська установа не буде приймати угоди про винайм житла в якості підтвердження адреси мешкання на території консульського округу.

Нагадуємо, що у відповідно до Art. 41. «Ustawy o ewidencji Ludnosci», громадяни України мають обов’язок зареєструватися за місцем мешкання на території Республіки Польщі не пізніше четвертого дня перебування (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20102171427).

 

Генеральне консульство України в Любліні приймає на консульський облік громадян України, які постійно проживають або будуть тимчасово перебувати, на законних підставах більше ніж три місяці, в межах консульського округу установи, який включає Люблінське, Підкарпатське та Підляське воєводства Республіки Польща.

 

Окремо звертаємо увагу, що у зв’язку з отриманням останнім часом численних сигналів про активізацію діяльності т.зв. «посередницьких фірм», що надають платні послуги з підготовки і оформлення  пакету документів для постановки на консульський облік в Польщі, повідомляємо таке.

Зазначені фірми або окремі приватні особи, які пропонують таку допомогу, жодного відношення до Генерального консульства України в Любліні не мають. Більше того, їхня діяльність має ознаки шахрайства і може каратися відповідно до Кримінального законодавства.

Ще раз привертаємо увагу громадян України до того, що постановка на ТИМЧАСОВИЙ консульський облік є БЕЗКОШТОВНОЮ і здійснюється виключно консульськими посадовими особами, які виконують свої повноваження на території Польщі!

Закликаємо не піддаватися на пропозиції шахраїв та інформувати Посольство і консульські установи України в Польщі про усі подібні випадки для подальшого реагування на їхню діяльність спільно з правоохоронними органами!

 

Принагідно нагадуємо, що у зв’язку з великою кількістю бажаючих стати на консульський облік, запроваджено можливість надсилання відповідного пакету документів поштою або кур’єром.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux