• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Отримання підтвердження дійсності посвідчення водія українського зразка
Опубліковано 27 вересня 2018 року о 16:15

Інформація

щодо порядку отримання підтвердження 

дійсності посвідчення водія українського зразка.

 

Генеральне консульство України в Любліні здійснює підтвердження даних про дійсність посвідчення водія, яке було оформлене компетентними органами України, під час заміни такого документу на польський відповідник. Такий процес може бути реалізований в наступних варіантах:

1)                 Громадянин України має право звернутися до консульської установи та отримати довідку про дійсність посвідчення водія українського зразка. Для цього необхідно особисто прибути до консульської установи та скласти заяву з проханням про перевірку чинності посвідчення водія. До заяви необхідно додати якісну копію водійського посвідчення з обох боків та квитанцію про сплату консульського збору. Сума консульського збору становить 125 польських злотих, всі реквізити для сплати заявник отримує під час консультації в консульстві. Крім цього, для проведення перевірки консул має отримати згоду громадянина на обробку персональних даних, яка оформлюється окремою заявою (бланк надається в консульстві).

Список документів:

-        заява (оформлюється в консульстві);

-        копія посвідчення водія;

-        згода на обробку персональних даних (оформлюється в консульстві);

-        квитанція про сплату консульського збору (реквізити надаються в консульській установі).

Після цього, консульська установа звертається до сервісного центру на території України, який видав посвідчення водія. Після отримання відповіді, заявнику видається довідка про чинність документу. Таку довідку заявник отримує особисто в консульстві.

В разі необхідності, консульська установа може висилати готову довідку про чинність посвідчення водія на домашню адресу заявника. Для цього під час звернення із заявою громадянин України це зазначає, надає конверт відповідним чином заповнений і з відміткою про сплату поштового збору (маркою).

Консульська установа не несе відповідальності за збереження довідки під час пересилки.

2)                 Компетентний орган польської влади може звернутися до консульської установи з проханням про перевірку поточної чинності посвідчення водія в разі звернення власника останнього для обміну українського документу на польський відповідник. В цьому випадку, громадянин України надає до відповідного польського органу влади копію посвідчення водія та квитанцію про сплату консульського збору у сумі 125 польських злотих. Також, громадянин України заповнює в присутності співробітника польського органу влади згоду на обробку персональної інформації. В подальшому, польська сторона готує та надсилає до консульської установи запит з позначенням наступних позицій:

-  прізвище, ім’я, число, місяць, рік народження громадянина України;

-  серія, номер та дата видачі посвідчення водія;

-  дозволені категорії;

-  орган, який видав посвідчення водія;

-  причина запиту – звернення громадянина України для заміни посвідчення водія українського зразку на польський відповідник.

Такий запит надсилається на адресу консульства разом з квитанцією про оплату консульського збору, якісною копією посвідчення водія з обох боків та заповненим бланком згоди громадянина на обробку персональних даних. Квитанція про оплату консульського збору повинна в обов’язковому порядку містити анкетні дані (прізвище та ім’я) особи, посвідчення водія якої необхідно перевірити.

Термін опрацювання запитів на підтвердження чинності водійського посвідчення становить один місяць без врахування часу поштових пересилок.

Неповні пакети документів повертаються без розгляду.

Результати перевірки як позитивні, так і негативні оформлюються у вигляді довідки та надаються заявнику або у вигляді листа відповідному органу польської влади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux