Генконсульством забезпечено участь в рамках проведення в м.Люблін підсумкової конференції проекту «Відновлення магістрального водного шляху E-40 на ділянці Дніпро-Вісла: від стратегії до планування».
Участь у Конференції взяли зокрема Маршалек Люблінського воєводства С.Сосновський, віце-губернатор Брестської області А.Клец, заступник голови Волинської ОДА С.Кошарук, начальник відділу річного транспорту Міністерства інфраструктури України О.Геращенко, консул Республіки Білорусь в Білій Підляській В.Халло, віце-консул ГКУ в Любліні В.Білий, представники Міністерства морської економіки та внутрішніх водних шляхів РП, Міністерства транспорту і комунікації Республіки Білорусь тощо.
Метою конференції було представлення результатів дворічної реалізації проекту «Відновлення магістрального водного шляху E-40 на ділянці Дніпро-Вісла: від стратегії до планування».
В рамках конференції підписано правила Комісії з питань відновлення воднотранспортного сполучення E-40, а також прийнято резолюцію щодо підтримки заходів, спрямованих на відкриття та розвиток міжнародного водного шляху E-40.
Проект «Відновлення магістрального водного шляху E-40 на ділянці Дніпро-Вісла: від стратегії до планування» реалізується в рамках програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 рр. Програма фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства. Загальний бюджет проекту складає 912 657 євро, з них 821 281 євро - співфінансування ЄС, а 91 376 євро – вклад партнерів. Партнерами проекту виступають 6 організацій з Білорусі, Польщі та України.
В основу реалізації проекту було закладено комплекс заходів, направлених на підвищення економічної привабливості і транспортної доступності прикордонних регіонів Польщі, Білорусі і України шляхом підготовки техніко-економічного обґрунтування відновлення магістрального водного шляху E-40 і закладення основ для реалізації цього обґрунтування на наступних етапах («Планування» і «Будівництво»).
Підсумовуючи результати проведеної конференції, необхідно відзначити, що відкриття у майбутньому міжнародного воднотранспортного сполучення E-40 є, безперечно, взаємовигідним для української, білоруської та польської сторін, що у свою чергу відкриває нові перспективи спільного економічного розвитку.