• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
У Люблінському університеті ім.Марії Кюрі-Склодовської відбулася наукова конференція «Українсько-Польські відносини у XX-XXI сторіччі: минуле, сьогодення, майбутнє»
Опубліковано 23 червня 2017 року о 16:57

22-23 червня 2017 року у Любліні проведено наукову конференцію «Українсько-Польські відносини у XX-XXI сторіччі: минуле, сьогодення, майбутнє», організовану Університетом ім.Марії Кюрі-Склодовської та Центром Східної Європи УМКС.

У роботі конференції брали участь Генеральний  консул України в Любліні В.Павлюк, який звернувся до учасників з вітальним словом, та консул С.Горбовська. Конференцію організовано у контексті реалізації ініціатив поглиблення українсько-польської співпраці, підтримуваних Генеральним консульством.

До участі у заході польськими організаторами запрошено відомих авторитетних українських науковців: ректора Київського Національного університету Л.Губерського, ректора Підкарпатського університету ім.В.Стефаника м.Івано-Франківськ І.Цепенду, директора Інституту зовнішньої політики, професора Дипломатичної Академії при МЗС України Г.Перепелицю, професора Львівського національного університету ім.І.Франка Г.Гудь, декана факультету міжнародних відносин ЛНУ М.Мальського, професорів Чернівецького університету ім.Федьковича, ін.

З польської сторони у конференції  брали участь: ректор УМКС, професор С.Міхаловскі, заступник декану факультету політології УМКС М.Пєтраш, директор Центру Східної Європи УМКС В.Балук, професори факультету політології Г.Януш, В.Сокол, колишній Міністр закордонних справ Польщі А.Д.Ротфельд (2005 р.), глава ГО «Комітет солідарності з Україною», колишній заступник державного секретаря МЗС Польщі (2010-2012 р.р.) К.Становскі; Директор Департаменту регіональної політики Люблінського воєводства Б. Кавалко, який виступив з  презентацією «Потенціал транскордонного співробітництва України та Польщі».

Головною метою конференції було вироблення  спільних точок опору  українсько-польських стосунків задля їх збереження, поглиблення та розвитку в умовах активної інформаційної та інших видів гібридних зовнішніх агресій, передусім, з боку РФ,  недопущення негативного впливу сумних cторінок історії на традиційно добросусідський характер відносин України та Польщі, зокрема, Волинської трагедії. Обговорювалася необхідність підвищення відповідальності медіа щодо об’єктивності висвітлення подій, насамперед, державної ваги.

За значний внесок у розвиток співпраці та поєднання українського та польського народів ректору Івано-Франківського університету І.Цепенді ректором УМКС С.Міхаловскі було вручено престижний орден Кирила та Мефодія.

Окрема доповідь польського професора  УМКС В.Сокола була присвячена темі українського конституціоналізму, його становленню та новелізації, що свідчить про увагу польських академічних кіл до процесів в нашій державі та має важливе значення у контексті відзначення в Україні 26 червня Дня Конституції.

Конференція пройшла в доброзичливій атмосфері, викликала значний інтерес місцевих ЗМІ, історіографів, студентства. Сторони домовилися продовжувати регулярні зустрічі, дійшли однозначної згоди, що у багаторічній історії стосунків між Україною та Польщею переконливо переважають позитивні події і спільні досягнення, які мають зміцнюватися теперішнім і майбутніми поколіннями.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux