21 жовтня 2018 року у Люблінському католицькому університеті, який святкує 100-річчя заснування, відбулася урочиста інагурація навчального 2018\2019 року, участь в якій взяв Президент Польщі Анджей Дуда.
Знакового значення та особистої урочистості інагурації надав візит польського Президента. А.Дуда виступив з вітальним словом, окреслив кроки уряду на покращення рівня вищої освіти у Польщі, високо оцінив надбання Люблінського Католицького університету, побажав успіхів у навчанні польським та іноземним студентам, серед яких все більше українських.
На заході від ГКУ в Любліні був присутній Генеральний консул України в Любліні В.М.Павлюк, який користуючись нагодою, провів коротку бесіду з Президентом Польщі, поінформував про основні аспекти діяльності в Любліні консульської установи України, роботи, яка ведеться задля зміценння українсько-польських добросусідських відносин.
На інагурацію прибули також представники найвищих санів католицього духовенства, зокрема, з привітанням виступав Архієпископ Люблінської архієпархії Римо-католицької церкви С.Будзік; ректори, проректори усіх люблінських університетів, багатьох іноземних, у т.ч. українських.
Варто відзначити, що Католицький університет м.Любліна проводить активну діяльність щодо налагодження освітньо-наукового співробітництва з українськими ВНЗ, про що свідчить незмінне збільшення кількості українських студентів, студентських та наукових обмінів, постійно проводиться робота по підписанню угод про співпрацю з українськими університетами.
Ректор Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ д.габ., ксьондз-професор А.Дембінський в своєму урочистому виступі відзначив, що одним із найважливіших здобутків останніх років є створення Східноєвропейської мережі університетів, до складу якої увійшли 12 університетів Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі та України. Метою створення мережі є партнерство в сфері наукової та освітньої діяльності, яка має бути реалізована через спільну участь в конкурсах на здобуття міжнародних грантів та наукових проектів, обмін науковими та навчальними досягненнями, взаємне використання інфраструктурного потенціалу, реалізацію міжнародних начальних програм, обмін студентам та викладачами; підготовку спільних наукових публікацій. Членом мережі є й Український католицький університет, Тернопільський національний економічний університет, ін.