22 січня 2019 року у День Соборності України та відзначення 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки працівники Генерального консульства України в Любліні спільно з українською громадою вшанували пам'ять воїнів УНР, похованих на центральному кладовищі м.Любліна.
Українським Товариством на чолі з Г.Купріяновичем та Генконсульством проведено урочисте зібрання коло пам'ятника, участь в якому взяли також голова громадської організації «Фундація Незалежності» Я.Федірко, військові багатонаціональної бригади «Укрполітбриг» на чолі з полковником Д.Братішком; представники польської влади: міськадміністрації м.Любліна (директор Департаменту міжнародної співпраці К.Становський), воєводи Люблінського П.Чарнека – Т.Пітуха, віце-маршалек Люблінського воєводства З.Войчеховський. З промовою про історію свята та його важливість виступив Г.Купріянович, з теплими словами привітання зі святом єдності України виступив Генеральний консул України в Любліні В.Павлюк, віце-маршалек З.Войчеховський, представник мера міста К.Становскі.
Відповідно до програми заходу, відбулася Панахида за душі борців за волю України та молебень за Україну, проведена священником православної Люблінської єпархії Д,Швецьом.
До пам`ятника борцям за волю України від імені Генконсульства України в Любліні, воєводських та місцевих органів влади, української громади були покладені вінки та квіти.
Також в урочистостях, крім вищеназваних осіб, взяли участь усі працівники Генерального консульства України в Любліні представники поліції м.Любліна,духовенства, українські учні та студенти.
Захід пройшов у дружній і піднесеній атмосфері, слугував зближенню та зміцненню добрих стосунків між українцями та поляками.
Також ввечері українські студенти на чолі з лідером студентського осередку Люблінської Політехніки А.Блажеєвим за власною ініціативою зібралися з українськими жовто-синіми прапорами на головній площі Любліна – Литевській, щоб об'єднатися у живий ланцюг, на підтримку цієї традиції в Україні. Під час акції, яка розпочалася рівно о 19.19 на знак 1919 року проголошення Соборності України, студенти та співробітники Генконсульства, які долучилися, співали українських пісень. Публічна акція мала позитивне символічне значення для демонстрації відданості української молоді за кордоном цінностям української державності, вшанування важливих для України пам'ятних подій боротьби за незалежність.