• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Щодо консульського обліку
Опубліковано 30 грудня 2020 року о 10:47

Шановні громадяни України!


Щодо впорядкування процесу

прийняття на консульський облік

 

З 01.03.2020 року діє Постанова Кабінету Міністрів України №85 від 29.01.2020 року «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України»

 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/85-2020-%D0%BF, якою передбачено окремі зміни до процедури прийняття громадян України на тимчасовий і постійний консульський облік. З повними даними процедури прийняття на консульський облік Ви можете ознайомитися за посиланням:

https://lublin.mfa.gov.ua/posolstvo/3813-timchasoviy-konsulskiy-oblik

Звертаємось до вас з проханням не користуватися послугами «посередників», «надавачів інформаційних послуг» та інших різноманітних «помічників» під час оформлення документів до консульської установи. Пропонуємо ознайомитися з інформацією на нашому сайті і зрозуміти, що допомога всіх цих осіб полягає в придбанні на звичайній пошті конвертів. На терміни опрацювання документів вони жодним чином не впливають, а гарантований ними «100% позитивний результат» є фантазією. Тільки консул приймає рішення про прийняття громадянина на облік і тільки консул може проставити відповідні відмітки в паспорті, за що несе, в т.ч., кримінальну відповідальність.

Підкреслюємо, що в консульстві відсутні такі посади, як і посади «представників консульства».  Звертаємо вашу увагу, що дані консулів розміщені на сайті консульської установи і ви можете пересвідчитися в цьому за наступним посиланням: https://lublin.mfa.gov.ua/posolstvo/2784-diplomats. Цей список є вичерпним і складається виключно з дипломатів. Будь-які інші особи не мають жодного відношення до вчинення консульських дій, як і не мають права підпису. В разі будь-яких питань з цього приводу, просимо звернутися до ГКУ в Любліні зручним для вас способом.

В якості прикладу, можемо привести ситуацію з громадянином С., який звернувся до посередника К. для оформлення консульського обліку. Після отримання відмови від консула, громадянин С. звернувся до МЗС України зі скаргою на «представника консульства К.», який не тільки «гарантував результат», але й запевнив громадянина С. у можливості вплинути на терміни розгляду його звернення. Нажаль, такі ситуації є непоодинокими і громадяни не зважають на те, що дані «представника консульства» вони отримують через переписку в соціальних мережах під оголошеннями «вирішую все», а не на офіційному сайті установи, «представник» консульства зустрічається з ним на вулиці та в якомусь офісі, а не в консульстві та т. ін.

Іншим питанням є розуміння що таке консульський облік. Консульський облік громадян України здійснюється консулами з метою, крім іншого, забезпечення права громадян України прийняти участь у виборах Президента України та депутатів Верховної Ради України в умовах перебування за межами України. Всі питання щодо перетину кордону на автомобілі не відносяться до нашої компетенції. Адже, консули не прикордонники і не митники, консули не регулюють і не вказують зазначеним підрозділам України та Польщі щодо виконання ними функцій.

Саме тому питання «мені печатку на самохуд» не має сенсу. На консульський облік приймається людина, а не автомобіль. Погодьтеся, що наявність або відсутність автомобіля чи мотоцикла, їх марка та рік випуску жодним чином не впливають на Ваше право голосувати на виборах.

У 2020 році до нашого життя долучився додатковий чинник – пандемія. КОВІД істотно впливає на роботу, в т.ч., консулів. Адже ми також люди і також хворіємо.

В цьому контексті просимо зрозуміти, що з 1 січня 2021 року ГКУ в Любліні буде приймати на консульський облік громадян України виключно по пошті. Консульський збір при цьому складає 83 злотих (станом на 01.01.2021 року), а термін опрацювання документів до 10 робочих днів, відповідно до вимог наведеної вище Постанови. Після опрацювання документів, паспорт з відміткою про консульський облік або з роз’ясненням причин відмови буде відправлятися заявнику у підготовленому ним конверті (оплаченому та з заповненими даними адресатів). Повернення документів за допомогою будь-яких служб кур’єрської доставки не буде проводитись з урахуванням протипандемійних вимог.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux